ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Jeśli chcą Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o Centrum La Petite France prosimy o wypełnienie formularza.

UCZNIOWIE O NAS


Nazywam się Magdalena Banasik. Mieszkam w Józefowie od dawna, jednak do tej pory na większość zajęć językowych musiałam moje dzieci (13 i 14 lat obecnie) dowozić.  Nasza przygoda z językiem francuskim zaczęła się w drugiej klasie szkoły podstawowej, gdzie został on wprowadzony jako drugi język. Muszę z przykrością stwierdzić, że poziom nauczania był tak żenujący, że namówienie moich dzieci po dwuletniej przerwie (ze względu na zmianę szkoły) do powrotu do nauki tego języka graniczyło z cudem.

Pani Małgorzata  dokonała tego cudu. Mimo tego, że dzieci już są duże, lekcje były prowadzone w formule bardzo aktywnej i kreatywnej – nie chcę powiedzieć, że była to zabawa, ale jednak coś w tym rodzaju. Ilość materiałów przygotowanych na każdą lekcję zadziwiał mnie od września do czerwca. Pomysłowość p. Małgorzaty jest niczym nieograniczona; gry planszowe –  po francusku, wyjście do lasu – po francusku, pranie rozwieszone w lesie – po francusku, święta obchodziliśmy także po francusku… mogę wymieniać inne pomysły dość długo, ale chyba nie o to chodzi. Jestem bardzo zadowolona i z wielką przyjemnością zamierzam nadal współpracować ze szkołą La Petite France. Po roku nauki z p. Małgorzatą poziom wiedzy moich dzieci kwalifikuje ich do klasy zaawansowanej w szkole gimnazjalnej.

Magdalena Banasik, mama Łukasza i Matyldy

Chciałabym zachęcić wszystkie osoby dorosłe a nawet osoby w wieku okołoemerytalnym do współpracy z panią Małgorzatą Wróblewską. Kilka lat temu postanowiłam wrócić po 30-letniej przerwie do francuskiego, którego nigdy nie poznałam w stopniu zadowalającym (lektorat w czasie studiów). Po jednym semestrze w Instytucie Francuskim trafiłam do szkoły, w której uczyła pani Małgorzata. Różnica była niesamowita. Głównie, jeśli chodzi o wykorzystanie czasu podczas lekcji. Nie żadna tam szkółka z czytaniem tekstu! Każda lekcja inna, ciekawa, zabawna. Słówka same „wchodziły” wraz z gramatyką! Gdy tylko pójdę wreszcie na emeryturę i nie będę jeździć codziennie z Radości do centrum Warszawy, z pewnością trafię do Józefowa!

Maria Borkowska

Nauka języka obcego w gimnazjum czy liceum zwykle jest „traumatycznym” przeżyciem. Gdy moją grupę objęła p. Małgosia, okazało się jednak, że tak wcale być nie musi. Dość szybko zacząłem przełamywać swoją niechęć do francuskiego. Przede wszystkim, po czterech latach wcześniejszej nauki, w końcu odkryłem sam dla siebie, że język francuski nadaje się do komunikacji. Głównym celem nauki nie była już biegłość w wypełnianiu ćwiczeń, ale porozumiewanie się z innymi, a my, uczniowie, dostaliśmy wreszcie możliwość ćwiczenia tej umiejętności, głównie dużo mówiąc podczas lekcji. Było ciekawie i zawsze wesoło; formuła zajęć bardzo często nas zaskakiwała i wywoływała szczery uśmiech na twarzy. Jednak z naszych lekcji chyba najbardziej zapamiętam oddanie i niegasnący zapał p. Małgosi; dla mnie okazał się on więcej niż wystarczającym bodźcem do nauki i żywym dowodem na to, że język francuski można polubić, a nawet pokochać.

Maciek Jarocki, 19 lat

Moim zdaniem Pani Małgosia jest super. Zawsze jest uśmiechnięta i  wesoła. Lekcje są ciekawe i pouczające. Nigdy się na nich nie nudzę. Sądzę, że przez ten rok nauki z Panią nauczyłam się wielu nowych słów i pojęć. Zajęcia są bardzo urozmaicone, bo np. gotujemy razem z Panią, piszemy na ryżu i gramy w różne gry nie tylko planszowe, ale i jakieś na dworze. Nigdy nie lubiłam pisać po francusku , bo sprawiało mi to trudności, ale Pani znalazła na to sposób.  Trudna też była dla mnie gramatyka, więc razem z Panią zrobiłyśmy plansze ze słówkami. Każdy, kto będzie miał z Panią Małgosią lekcje, na pewno od razu Panią polubi tak jak ja ! ! !

Kamila Brudkowska, 11 lat

Moim  zdaniem Pani Małgosia prowadzi bardzo urozmaicone lekcje. Uczy mnie już rok. Pani przynosi dużo rzeczy, przez co lekcje są bardzo miłe, przyjemne i ciekawe. Lubię bardzo Panią Małgosię, miło spędzam z nią czas na lekcjach. Byłam z Panią w sklepie, robiłam teatrzyk i przyrządzałam francuską potrawę. Nauczyłam i przypomniałam sobie dużo słówek. Pani wszystko robi tak, żeby było przyjemne, fajne i miłe. Gramy z Panią w gry planszowe i gry na powietrzu. Nasza nauczycielka jest zawsze uśmiechnięta, a ja zachęcam do miłych lekcji z Panią.

Natalia Brudkowska, 8 lat

Zajęcia są bardzo ciekawe i warto na nie chodzić. Podobały mi się zabawy i piosenki. Jest fajnie!

Weronika Wróblewska, 9 lat

Podobało mi się i już !

Michalinka Misiak, 6 lat