Drogi użytkowniku! Serdecznie zapraszamy na Naszą nową stronę salut-hola.com

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Jeśli chcą Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o Centrum La Petite France prosimy o wypełnienie formularza.

UWAGA!

Strona została przeniesiona na nowy adres salut-hola.com

AUTORSKA METODA NAUCZANIA DLA NAJMŁODSZYCH LES PETITS FRANÇAIS / LOS PEQUENOS ESPANOLES


0618650b51236c6e2

METODA LES PETITS FRANÇAIS / METODA LOS PEQUEÑOS ESPAÑOLES

www.petitsfrancais.com

 

Powstała, aby umożliwić uczenie się języka francuskiego oraz języka hiszpańskiego jak najmłodszym dzieciom oraz by towarzyszyć im w ich językowym rozwoju w kolejnych latach, aż do lat 9. Jej autorką jest współwłaścicielka Centrum LA PETITE FRANCE oraz założycielka Szkoły Języka Francuskiego i Hiszpańskiego dla Dzieci LES PETITS FRANÇAIS pani Agata Szumska. Proponowane przez nią scenariusze zajęć, cały czas doskonalone i rozwijane, zostały napisane w oparciu o wiele lat doświadczeń i realizowane są z powodzeniem w sumie kilkoma tysiącami małych słuchaczy w kraju i za granicą.

Pierwsza część metody przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Kolejna część, dla dzieci w wieku 6-8, składa się z części kontynuacyjnej dla tych, którzy przygodę z francuskim lub hiszpańskim rozpoczęli już w przedszkolu, oraz początkującej dla dzieci, które rozpoczynają ją dopiero w wieku wczesnoszkolnym.

Na naszych zajęciach uczniowie odkrywają język francuski lub hiszpański w sposób zupełnie naturalny, tak jak język ojczysty: poprzez śmiech, zabawę, wszystkie zmysły, ruch, taniec i śpiew.

W nauce i zabawie dzieciom towarzyszą dwa sympatyczne pluszaki: wzruszająca i uczuciowa Owca Minia oraz jej odpowiedzialny i rozsądny przyjaciel Pies Yaroslav.

2148db94385c25a2e

Każde zajęcia rozpoczynają się rytualnymi piosenkami, które przenoszą dzieci do magicznego świata Małej Francji lub Małej Hiszpanii, gdzie mówi się wyłącznie po francusku lub hiszpańsku. Tam właśnie wraz z Minią i Yaroslavem, dzieci przeżywają ich małe i większe przygody, a przy okazji – uczą się wraz z nimi mówić i rozumieć. Nauka odbywa się od razu zdaniami, przydatnymi w życiu codziennym dzieci komunikatami, które pozwalają im wyrazić ich potrzeby, emocje, gusta i preferencje… Aby im w tym pomóc i uczynić zajęcia barwnymi i zajmującymi, korzystamy z bardzo bogatych, przygotowanych przez nas, materiałów:

 • 70. autorskich piosenek, napisanych i skomponowanych na potrzeby metody, składających się z ważnych komunikacyjnie zdań i struktur „ubranych” we wpadające w ucho melodie. Do dyspozycji chętnych rodziców jest płyta z nagraniami wykorzystywanymi na zajęciach – dzięki temu kontakt z francuskim może być praktycznie codzienny (koszt płyty z książeczką 50 zł).
 • z kilkudziesięciu  gier autorskich, wspomagających wprowadzanie oraz utrwalanie poznawanych struktur
 • z kilkuset autorskich ilustracji
 • z kart pracy oraz zeszytu ćwiczeń
 • ze scenek z udziałem Mini i Yaroslava, które dotykają ważnych dla dzieci spraw i problemów i pozwalają im się jeszcze lepiej zidentyfikować z bohaterami
 • z komiksów i historyjek zdjęciowych

Dzięki przemyślanej metodzie polisensorycznej dzieci nieznające ani słowa po francusku lub hiszpańsku:

 • rozumieją sens zabaw
 • chętnie w nich uczestniczą
 • reagują na polecenia
 • doskonale się bawią
 • uczą się przydatnych zwrotów w kontekście
 • umieją ich użyć w adekwatnych sytuacjach z życia codziennego

Nasze zajęcia uczą nie tylko języka, ale także wrażliwości na innych, rozpoznawania i nazywania emocji oraz radzenia sobie z nimi, a nawet – zasad zdrowego stylu życia. Wszystko to w sposób zabawny i lekki, dostosowany do wieku dzieci i wychodzący naprzeciw ich postrzeganiu świata.

Podsumowując oferujemy :

 • niezwykle atrakcyjne dla dzieci i lubiane przez nie zajęcia o bardzo wysokiej skuteczności, nawet jeśli odbywają się tylko raz w tygodniu
 • materiały do zabawy i pracy własnej rodzica z dzieckiem
 • stały nadzór metodyczny
 • starannie wybranych, najlepszych lektorów nie tylko doskonale władających językiem francuskim oraz hiszpańskim, ale posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi, pozytywną energię i poczucie humoru
 • możliwość kontynuacji nauki dla dzieci w starszym wieku

FILM Z ZAJĘĆ

· Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego fragmenty zajęć, zasady metody oraz wypowiedź rodzica dwójki naszych małych uczniów :

[vc_video  link=”http://youtu.be/97LAG1MNZNs”]

 

więcej o metodzie oraz informacje dla franczyzobiorców www.petitsfrancais.com